• Auksinių linų sėmenų aliejus 250ml
  • Auksinių linų sėmenų aliejus 250ml

Prekės kodas: alinal

Turimas kiekis: Prekė sandėlyje

Gamintojas: UAB Forest Energija

Linų sėmenys – ko gero, vienas iš seniausių natūralių maisto papildų, kuriuos net nesusimąstydami vartojo mūsų protėviai. Paskui jos nugrimzdo į užmarštį, bet pastaruoju metu vėl prisimenamos ir iš naujo atrandamos gydomosios, sveikatą stiprinančios jų savybės. 

Šis šalto spaudimo auksinių linų sėmenų aliejus puikiai tiks salotoms, glotnučiams ir padažams, gardinti varškę ir kitus patiekalus.

 

Galite prisidėti paremdami Vėžio informacijos ir paramos centro Alytuje veiklą (paramos lėšos neapmokestimos ir skiriamos tik centro veiklai vykdyti). Išsamią informaciją apie mūsų veiklą galite rasti www.teviskesnamai.lt:

€5.00

Sėmenų aliejus labiausiai vertinamas dėl polinesočiųjų riebalų rūgščių. Jame yra daug įvairių vitaminų, provitamino A, mineralinių medžiagų, fermentų.

Riebalų rūgštys omega–3 ir omega–6 labai svarbios sveikatai. Tiesa, auksiniuose linų sėmenyse yra daugiau omega riebalų rūgščių nei ruduose.

Jei jų trūksta, organizmas lėčiau auga, silpnėja atsparumas infekcinėms ligoms, džiūsta oda, sutrinka cholesterolio apykaita, tunkama, gali sutrikti organizmo medžiagų apykaita.

Linų sėmenų aliejuje esančios omega–3 riebalų rūgštys gali  padėti:

  • Apsisaugoti nuo aterosklerozės, aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų;
  • Skatinti susikaupusių riebalų sudeginimą, nes yra pastebėta, kad kasdieninio raciono papildymas linų sėmenų produktais padeda kontroliuoti apetitą bei aktyvina peristaltiką ir greitesnį žarnyno turinio pasišalinimą;
  • Omega-3 riebalų rūgštys gerina kalcio absorbciją, greitina sąnarių traumų gijimą, padeda sušvelninti ūmius ir lėtinius sąnarių skausmus, malšina uždegimą bei tinimą.
  • Linų sėmenų aliejų patartina vartoti patyrus sąnarių traumas (raiščių, sausgyslių patempimai), taip pat sergant reumatoidiniu artritu, osteoartroze. 
  • Nervinių ląstelių medžiagų apykaitos procesuose dalyvaujančios omega–3 rūgštys padeda sušvelninti degeneracinių nervų sistemos ligų (pvz., Parkinsono liga) simptomus bei apsaugo nuo nervų pažeidimų, susijusių su diabetu ir išsėtine skleroze.
  • Vaikų hiperaktyvumas taip pat gali būti slopinamas jų maistą pagardinant linų sėmenų aliejumi. 

Termiškai apdorotas sėmenų aliejus yra netinkamas mitybai ir juolab sveikatinimo tikslams.

Atidarytas laikomas šaldytuve. Rekomenduojama suvartoti per mėnesį.

Rašyk
Skambink